Connect with us

Sport

Milanit ia mbyllin derën, dështon transferimi i MADH

Published

on

SIGMA Banners

Sipas Corriere dello Sport, një marrëveshje midis Milanit dhe Atletico Madrid për 24-vjeçarin argjentinas argjentinas, Angel Correa është e pamundur.

Ekipi spanjoll po kërkon 50 milion € për të siguruar nënshkrimin e lojtarit, një shifër e konsideruar tepër e lartë nga kuqezinjtë, përcjell KlinaPress.

Megjithë vullnetin e Correa për t’u larguar, Atletico nuk pranon të ulë kërkesat e tyre dhe pala milaneze nuk është e prirur të përputhet me shifrën, veçanërisht pasi kuqezinjtë tashmë kanë shpenzuar mbi 100 milion euro deri më tani këtë verë, vetëm lojtarë të tillë si Rafael Leão dhe Theo Hernández./KlinaPress/

KESCO