Connect with us

Lajmet/Botë

Ministrja e Shëndetësisë në Britani të Madhe e infektuar me koronavirus

Published

on

COVID-19

Ministrja e Shëndetësisë në Britaninë e Madhe, Nadine Dorries është infektuar nga koronavrusi.

Ajo është zyrtarja e parë në Britani që u diagnostikua me koronavirus.

Nadine Dorries konfirmoi se së pari filloi të kishte simptoma gjatë javës së kaluar, përpara se të merrte një diagnozë zyrtare, sonte.

KESCO

Tanimë ajo e ka kuptuar se duhet trajtuar dhe është në izolim. /Gazeta Sinjali/