Connect with us

Sport

Mirabelli shokon Milanin, arrin marrëveshje me këtë skuadër

Published

on

COVID-19

Ish-drejtori sportiv i Milanit, Massimiliano Mirabelli raportohet se do të arrijë marrëveshje me Monakon.

Monaco janë në kërkim të një drejtori të ri të sportit pasi ata u ndanë me Michael Emenalo të Dielën,përcjell KlinaPress.

KESCO

Sipas Gazzetta dello Sport, Mirabelli është një kandidat dhe ka mbështetjen e Jorge Mendes, i cili njihet për lidhjet e tij të ngushta me klubin Ligue 1.

Italiani, i cili të enjten mbush 50 vjeç, ka mbetur pa punë që prej largimit të Milanit vitin e kaluar./KlinaPress/