Connect with us

Lajme

Mjekja italiane: Le t’ju shërojë Ronaldo se e paguani 1 milion euro në muaj

Published

on

PEX HOST 728×90

Një fizioterapiste, me master në shkencat mjekësore nga Milano, Valey Cambiaghi, ka shpërthyer përmes rrjeteve sociale, duke kërkuar vëmendje e vlerësim ndaj mantelbardhëve në Itali.

Duke bërë një paralelizëm tejet domethënës mes pagës së mjekëve dhe futbollistëve, Valery shkruan:

“Thuajse iu jepni një milion euro në muaj futbollistëve dhe 1 mijë e 300 euro mjekëve e studiuesve shkencorë. Tani le të kujdeset Ronaldo për ty!”.

KESCO

Sipas The Guardian, numri i viktima në Itali është mbi 1 mijë persona./KlinaPress./