Connect with us

Lajmet/Botë

Mjeku italian po ‘ҫmend’ rrjetin me fotografinë e publikuar

Published

on

Princ Caffe Banners

Një mjek nga Italia ka publikuar një foto e cila po bën xhiron e botës.

Nicola Sgarbi, mjek i specializuar në Policlinico e Modena, publikoi një fotografi ku tregon plagët në fytyrë të bëra pas kaq shumë orësh pune nga maskë dhe pajisjet e tjera mjekësore që ai vesh për të kuruar pacientët me koronavirus.

Ai ka shkruar në Facebook:

KESCO

Nuk më pëlqejnë selfiet.

Megjithatë, dje, unë e bëra këtë foto. Pas 13 orësh në Kujdesin Intensiv, unë hoqa të gjitha pajisjet mbrojtëse dhe e bëra një selfie.

Unë nuk jam dhe nuk ndjehem si hero.

Unë jam një person normal, i cili e do punën e tij dhe që, tani më shumë se kurrë, jam krenar që po bëj këtë gjë së bashku me njerëz të tjerë të mrekullueshëm (mjekë, infermierë, teknikë, pastrues etj) .

Kjo është arsyeja pse unë nuk më interesojnë orët e shumta në punë, shenjat mbi mua, dhimbjet e shpinës, lodhjen, ushqimi etj.

E gjithë kjo do të kalojë.

Do të kalojë falë juve dhe përkushtimit tuaj dhe sakrificave tuaja.

Do të kalojë nëse jemi të bashkuar në një përpjekje të jashtëzakonshme të përbashkët.

Mos u dorëzo Kurrë./KlinaPress./