Connect with us

Sport

Muriqi niset drejt Italisë, këto janë fjalët e tij nga nga aeroporti i Stambollit

Published

on

muriqi-niset-drejt-italise,-keto-jane-fjalet-e-tij-nga-nga-aeroporti-i-stambollit
Pex Host Big

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi është nisur nga aeroporti i Stambollit drejtë Romës për të finalizuar marrëveshjen me Lazion.

Muriqi pritet që nesër të kryen testet mjekësore të skuadra e Lazios si dhe të prezantohet.

Ai para nisjes për në Itali foli për transferimin te Lazio, ku tha se do t’i bashkohet klubit italian pasi ata e kërkuan shumë dhe se i përshtatet stili i lojës.

KESCO

“Unë zgjodha Lazion sepse ata më donin shumë. Unë mund të përshtatem në stilin e tyre të lojës. Ata kishin dy sulmues në formacion në pjesën e madhe të sezonit”, tha Muriqi para mediave turke sot në aeroportin e Stambollit.

Sulmuesi ynë pritet të firmosë kontratë me Lazion për shumën 18 milionë euro.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *