Connect with us

Sport

Ndaloni së kërkuari për fituesin e ri të ‘Puskas Award’ – goli u shënua mbrëmë

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Iasmin Latovlevic ka marrë të gjithë vëmendjen e rrjeteve sociale me golin e shënuar në fitoren 2-0 të Bursasporti ndaj Eskisehirpor.

Me tri pikët e siguruara, Bursaspor fitoi një gjuajtje të lirë në sekondat e fundit të ndeshjes në mesin e fushës, ndërsa Latovlevic vrapoi deri në zonën e rreptësisë për të bërë një gjuajte të fuqishme në portën e skuadrës kundërshtare.

Nga asistimi i bashkëlojtarit nga mesi i fushës, mbrojtësi i majtë i Bursasporit bëri një goditje me vollej, duke bërë që topi të përfundonte në rrjetë.

KESCO

Me këtë gol fantastik, Latovlevic natyrisht se do të jetë në listën për ta fituar çmimin e golit më të mirë të shënuar brenda këtij sezoni.

Çka e bënë edhe më speciale këtë gol është se lojtari luan në krahun e majtë të mbrojtjes dhe arriti të bënte një gjuajtje precize në portën e Eskisehirpor. /KlinaPress/

GiveMeSport Football

@GMS__Football

🚨 STOP LOOKING FOR THE NEXT PUSKAS AWARD WINNER 🚨

We have a winner 😱😱😱

Embedded video