Connect with us

Lajme

Ndërron jetë doktori shqiptar, i ndihmonte falas Kosovës dhe Shqipërisë

Published

on

Schengen Visa

Ka ndërruar jetë doktori, Safet Beqiri, kirurgu torakal i përmasave botërore. Lajmi është bërë i ditur nga të afërmit e tij.

I ndjeri për një kohë të gjatë ushtronte profesionin e tij në Gjermani, konkretisht në Shërbimin e Kirurgjisë Torakale.

Beqiri konsiderohej si një doktor me famë botërore.

KESCO

Shpesh herë vizitonte  Kosovën dhe Shqipërinë për të kryer operacione falas, me dëshirën më të madhe./KlinaPress./