Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Ndeshja Juventus-Lyon mund të luhet në stadium neutral

Published

on

COVID-19

Ndeshja e parë e zhvilluar në Francë përfundoi me fitore minimale 1:0 të Lyonit.

Ndërsa, ndeshja kthyese mund të mos luhet në Torino.

Shkaku i koronavirusit, ndeshja Juventusi-Lyon mund të luhet në një stadium neutral.

KESCO

Më 17 mars, Lyoni do të udhëtojë në Itali për ndeshjen e dytë në Champions League ndaj Juventusit, por është presidenti i klubit francez që e ka ngritur një pikëpyetje se ku mund të zhvillohet ndeshja.

“UEFA do të vendos por faktet e reja kanë dalur që nga ndeshja e parë. P.sh, ekipi U-23 i Juventusit është mbyllur në karantinë dhe 4 lojtarë kanë luajtur me ekipin e parë” – tha ai.

“Ne do t’i përcjellim zhvillimet që shpresoj të jenë positive. Ne jemi të hapur për vendimet e UEFA-s, por në rastin më të keq nëse duhet të luajmë në një stadium neutral, ne do ta bëjmë” – shtoi Aulas./Gazeta Sinjali/