Connect with us

Sport

Ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosovë mund të shtyhet prapë, kjo është data tjetër

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Ndeshja ndërmjet Maqedonisë Veriore dhe Kosovës ishte caktuar për datën 26 mars, ndërsa me vendimin e ri do të zhvillohet me 4 qershor.

Krejt kjo për shkak të përhapjes së madhe të koronavirusit.

E ndërsa, pikërisht koronavirusi mund ta shtyjë edhe datën e 4 qershorit

KESCO

Spekulimet e fundit nga UEFA thonë së ndeshja mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës me gjasë do të zhvillohet në muajin shtator në Shkup./Gazeta Sinjali/