Connect with us

Lajme

Nervozohet Shpend Ahmeti: Seriozisht, trus në shpi!

Published

on

GorenjeKosova

Kosova po vazhdon të përballet me koronavirus, ku zyrtarët shtetëror po vazhdojnë të bëjnë thirrje që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi.

Kryetari i Komunës së Prishtinës ka bërë një postim në twitter.

Siç duket daljet e shumta të qytetarëve e kanë nervozuar të parin e Prishtinës pasi që ai në këtë postim ka reaguar ashpër duke thënë “Seriozisht, trus në shpi!”.

KESCO

Kurse Shpend Ahmeti po ashtu ka kërkuar nga kryeministri Kurti dhe në përgjithësi nga niveli qendror qeveritar që të rishikojë vendimin për kufizimin e lëvizjes.

Ahmeti ka thënë se vendimi në fjalë për këto kufizime duhet të rishikohet gjithsesi, ngaqë po krijohen grumbullime të panumërta të 20 e më shumë personave në markete./KlinaPress./