Connect with us

Lajme

“Nëse na sulmon Amerika jemi të mbaruar për gjysmë ore”

Published

on

PEX HOST 728×90

Kryetari i komisionit të Sigurisë Kombëtare dhe të Politikës së Jashtme të parlamentit iranian, Mojtaba Zolnour, paralajmëroi vendin e tij se do të shkatërrohet për gjysmë ore nëse sulmohet nga SHBA.

“Nëse SHBA na sulmon, vetëm gjysmë ore do të mbetet jetë për Iranin”, deklaroi Zolnour.

Tensionet janë shtuar ndjeshëm mes SHBA-së dhe Iranit pas këta të fundit rrëzuan një dron amerikan.

KESCO

Uashingtoni gjithashtu e akuzoi Iranin se qëndron mbrapa sulmeve kundër anijeve në Gjirin Persik.

Tensionet kulmuan muajin e fundit kur SHBA ishte bërë gati për të sulmuar Teheranin, por në momentin e fundit, presidenti amerikan Donald Trump vendosi të tërhiqej. /kp/KlinaPress/

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *