Connect with us

Sport

Neymar kryeson listën e 15 lojtarëve më të kushtueshëm me të gjitha transferimet që kanë pasur, pas tij vijnë yje si Ronaldo, Ibrahimovic dhe Anelka

Published

on

COVID-19

Neymar, lojtari më i shtrenjtë në histori, gjithashtu kryeson listën e futbollistëve me tarifat më të larta nga të gjitha transferimet e tij të deritashme.

Spanja spanjolle AS ka publikuar një listë, duke shtuar tarifat e transferimit të secilit lojtar për çdo lëvizje karriere që ata kanë bërë, për të sjellë një total të përgjithshëm.

Dhe nuk është çudi që Neymar, duke qenë subjekt i dy transferimeve të mëdha, kryeson listën me 310 milionë euro – duke mposhtur Cristiano Ronaldo me 230 milionë euro nga transferimet e tij në Manchester United, Real Madrid dhe Juventus.

KESCO

Zlatan Ibrahimovic gjendet në vendin e pestë me 169 milionë euro të grumbulluara nga transferimet e tij, ndërsa Philippe Coutinho (161 milionë euro), Gonzalo Higuain (159 milionë euro) James Rodriguez (140 milionë euro), Ousmane Dembele Romelu Lukaku (138 milionë euro) kompletojnë dhjetëshen.

Eden Hazard dhe Kylian Mbappe ndajnë vendin e 11-të me 135 milionë euro, ndërsa Nicolas Anelka, i cili ka pasur mbi dhjetë transferime gjendet i 13-tio me 127 milionë euro së bashku me talentin e ri të Atletico Madridit, Joao Felix.

Ish-mesfushori i Barcelonës dhe Tottenhamit, Paulinho zë vendin e fundit, pasi ka grumbulluar 126 milionë euro në transferimet e tij gjatë viteve.

1.Neymar – 310 milionë euro

Klubet: Santos, Barcelona, ​​PSG

2.Cristiano Ronaldo – 230 milionë euro

Klubet: Sporting Lisbon, Manchester United, Real Madrid, Juventus

3.Alvaro Morata – 179 milionë euro

Klubet: Real Madrid, Juventus, Real Madrid, Chelsea, Atletico Madrid

=Angel Di Maria – 179 milionë euro

Klubet: Rosario Central, Benfica, Real Madrid, Manchester United, PSG

5.Zlatan Ibrahimovic – 169 milionë euro

Klubet: Malmo, Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, ​​AC Milan, PSG, Manchester United, LA Galaxy

6.Philippe Coutinho – 161 milionë euro

Klubet: Inter, Liverpool, Barcelona

7.Gonzalo Higuain – 159 milionë euro

Klubet: River Plate, Real Madrid, Napoli, Juventus

8.James Rodriguez – 140 milionë euro

Klubet: Envigado, Banfield, Porto, Monaco, Real Madrid

9.Ousmane Dembele – 140 milionë euro

Klubet: Rennes, Borussia Dortmund, Barcelona

10.Romelu Lukaku – 138 milionë euro

Klubet: Anderlecht, Chelsea, Everton, Manchester United

11.Eden Hazard – 135 milionë euro

Klubet: Lille, Chelsea, Real Madrid

=Kylian Mbappe – 135 milionë euro

Klubi: Monaco, PSG

13.Nicolas Anelka – 127 milionë euro

Klubi: PSG, Arsenal, Real Madrid, PSG, Manchester City, Fenerbahce, Bolton, Chelsea, Shanghai Shenhua, West Brom, Mumbai City

=Joao Felix – 127 milionë euro

Klubet: Benfica, Atletico Madrid

15.Paulinho – 126 milionë euro

Klubet: Vilnius, Lodz, Pao de Acucar, Bragantino, Corinthians, Tottenham, Guangzhou Evergrande, Barcelona, ​​Guangzhou Evergrande

/KlinaPress/