Connect with us

Sport

Nis festa në “San Siro”, Milan po transferon yllin e madh

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Milan, nuk e ka ndërmend të ndalet.

Sipas asaj që është raportuar nga Tuttosport, AC Milan po vazhdon të kërkojë shtesa të reja këtë verë dhe ideja e tyre e fundit është transferimi i mbrojtësit 23-vjeçar argjentinas të River Plate, Lucas Martinez, përcjell ORAinfo.

KESCO

Milano ka dërguar skautë në Amerikën e Jugut për të parë disa lojtarë dhe Martinez thuhet se është vetëm njëri prej tyre.

Në fakt, dy skautistët kuqezinj u dalluan në ndeshjen e Copa Libertadores midis River Plate dhe Cruzeiro; ku Martinez u tha se ishte tema e interesit real./KlinaPress/