Connect with us

ShowBiz

Njihuni me mjeken më të veçantë në botë, pacientët “vdesin” për të (FOTOT)

Published

on

Schengen Visa

Sarah Gray, një mjeke 31-vjeçare dhe njëkohësisht “Mjeku/Mjekja me më shumë tatuazhe në botë”, është shembulli më i mirë që nuk mund të gjykosh një libër nga kopertina e tij.

Për më tepër, pamja e saj e pazakontë ndonjëherë e ndihmon edhe kur punon me pacientë. Ajo ka kombinuar dashurinë e saj për artin dhe mjekësinë.

Dr. Sarah e përcakton veten si mjekja më e gjallë që punon në Spitalin “Royal Adelaide”, ku po zhvillon praktikën, pasi është drejt rrugës për t’u bërë një kirurge ortopede. Si një ish-modele e revistës “Inked Australia/Zelanda e Re” dhe Miss “Inked Australia”, Sara u bë e njohur vite më parë dhe tani ka mijëra ndjekës në mediat sociale. Kur u pyet se si ndikon pamjen e pazakontë në punën e saj, Sara përgjigjet se ndonjëherë mund të jetë një pikë e mirë bisedimi, veçanërisht për brezin e ri, herë pas here thyen akullin./KlinaPress./

KESCO