Connect with us

Sport

Notat e futbollistëve: Olympiacos Piraeus 0-1 Arsenal, kjo është nota e Xhakës dhe Mustafit

Published

on

Shell Banners

Arsenali ka shënuar fitore të rëndësishme si mysafir i Olympiacos Piraeusit me rezultat minimal 1-0, në duelin e parë të vlefshëm për 1/16-tën e finales së Ligës së Evropës, shkruan Gazeta inFokus.

Golin e vetëm në këtë takim për ‘Topçinjtë’ e realizoi sulmuesi francez, Alexandre Lacazette.

Menjëherë pas ndeshjes janë publikuar edhe vlerësimet ë futbollistëve.

KESCO

Lojtari më i vlerësuar në këtë takim ishte mbrojtësi anësor, Saka, i cili u vlerësua me notë (8.2).

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për Georgios Masouras që u notua me (6.0).

Për 90 minuta në këtë ndeshje luajtën dyshja shqiptare, Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka, të cilët patën paraqitje të mira duke u notuar me (7.9), respektivisht (6.7).

Më poshtë keni notat e të gjithë lojtarëve që u paraqitën në këtë takim./KlinaPress./