Connect with us

Sport

Notat e futbollistëve, Real Madrid 1-2 Manchester City

Published

on

Schengen Visa

Manchester City ka shënuar fitore me përmbysje rezultati nga 1-0 në 1-2 ndaj Real Madridit, në duelin e parë të zhvilluar në ‘Santiago Bernabeu’ në kuadër të 1/8 se finales së Ligës se Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Golin për madrilenët e shënoi Isco, ndërsa për ‘qytetarët’ realizuan Jesus dhe De Bruyne.

Menjëherë pas ndeshjes janë publikuar edhe vlerësimet e të gjithë futbollistëve që u paraqitën në këtë takim.

KESCO

Lojtari më i mirë i takimi ishte De Bruyne i Cityt, i cili u vlerësua me notën (8.4), ndërsa futbollisti më paraqitjen më të dobët ishte Ramos i Realit, i cili u vlerësua me notën (5.6).

Më poshtë keni vlerësimet e të gjithë futbollistëve që u paraqitën në këtë duel./Gazeta inFokus/