Connect with us

Lajme

Nuk ekstradohet në Serbi, Tomor Morina lirohet se shpejti

Published

on

Princ Caffe Banners

Tomor Morina nuk do të ekstradohet në Serbi.

Ambasadori i Kosovës në Maqedoninë Veriore, Gjergj Dedaj e ka vizituar sot në parburgim ish-ushtarin e UÇK-së që u arrestua ditë më parë në bazë të një fletëarresti të lëshuar nga Serbia.

Përmes një postimi në Facebook, Dedaj ka bërë të ditur se Morina është në gjendje të mirë shëndetësore, dhe ndihej krejtësisht i pafajshëm.

KESCO

Ja postimi i plotë i Dedajt në Facebook:

Nga vizita ne burgun Shutka, te Tomor Morines !

Falenderojme institucionet e Republikes se Maqedonise se Veriut, drejtorine e burgut Shutka ne Shkup, per trajtimin korrekt e miqesore,per lejimin e vizites sone, ish ushtarit te UÇK-se, Tomor Morina, i ndaluar kohe me parè, nga autoritetet e Maqedonise se Veriut, ne baze te nje fletearresti nderkombetare te INTERPOLIT !Tomori ishte shume mire, i qete, ndjehej plotesisht i pafajshem, dinjitoz si dhe optimist,ne pritje te lirimit, nga se drejtesia eshte ne anen e tij dhe presim qe shume shpejte, do te kthehet ne familjen e tij dhe ne Kosove!/KlinaPress/