Connect with us

Sport

Nuk pritej kjo, ja ku po transferohet Hysaj

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Hysaj mund të përfundojë në Romë.

E ardhmja e Elesei Hysaj vazhdon të mbetet e paqartë. Lojtari ka kërkuar largimin nga skuadra dhe një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe agjenti i tij në disa intervista.

KESCO

Sipas “Corriere dello Sport”, mbrojtësi shqiptar e ka kuptuar se trajneri Ançelotti dhe stadiumi “San Paolo”, nuk kanë më besim te ai dhe në këtë mënyrë dëshiron të largohet.

Roma mbetet skuadra më e interesuar për të edhe kjo tratativ mund të zhvillohet në minutat e fundit të merkatos me agjentin e tij Guiffredi që është në pritje për të mësuar zhvillimet e fundit për të ardhmen e lojtarit të tij./KlinaPress/