Connect with us

Lajme

Osmani ngushëllon familjen e kosovarit që vdiq në Zvicër

Published

on

Mëso shqip – MDIS

Kryetarja e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani i ka shprehur ngushëllime familjes Shurdhani nga Kaçaniku për vdekjen e të riut, Trimor Shurdhanit.

I ndjeri, ndërroi jetë dje pas disa vitesh që qëndronte në Zvicër për rikuperim. Trimori kishte pësuar një aksident të rëndë trafiku në Kosovë.

Mirëpo, përkundër që ai ishte paralizuar thuajse gjithë trupin, nuk e harroi asnjëherë vendin e tij.

KESCO

Madje, para zgjedhjeve në Kosovë, në shtator të 2019-ës Trimori kishte parashikuar fituesit në Kosovë.

Ai kishte veçuar nënkryetaren e LDK-së, Vjosa Osmani, që sipas tij, do të bëhet kryetare e Kuvendit dhe më vonë kryeministre.