Connect with us

Lajmet/Botë

Pamje të frikshme, shpërthen vullkani në Itali

Published

on

Shell Banners

Pushuesit janë përballur me pamje frikësuese në bregdetin italian.

Një vullkan në ishullin Stromboli të Italisë ka shpërthyer duke shkaktuar një re të madhe tymi.

Nuk ka raportime për njerëz të lënduar. Aeroplanët janë vendosur për të hedhur ujë në zjarret e shkaktuara nga llava.
Kujtojmë që në korrik një vullkan shpërtheu dhe vrau një person që kishte dalë shëtitje duke bërë që vullkani të mbyllet për vizitorët./KlinaPress/

KESCO