Connect with us

ShowBiz

Pas 20 vitesh më në fund me risi “Kënga Magjike”

Published

on

Pex Host Big

Festivali “Kënga Magjike” do të startojë gjatë muajit të ardhshëm dhe do të ketë risi.

Kështu së paku ka njoftuar vetë organizatori, i cili ka bërë të ditur se festivali që do të transmetohet live, do të nis më 22 shtator.

Përmes një mesazhi në llogarinë personale në Instagram, Ardit Gjebrea shprehet se ky vit do të jetë ndryshe sa i përket votimit, ku për herë të parë do të votojnë edhe telespektatorët.

KESCO

“Pas 20 vitesh eksperiencë, “Edicioni 21” do sjellë të rejat që ndër vite janë diskutuar dhe kërkuar nga vetë artistët dhe publiku”, shprehet Arditi i cili ka shpjeguar edhe metodën e votimit.

“Vlerësimi i telespektatorëve vendos këtë vit, se cilët Big do të jenë në gjysëmfinale, ndërkohë që juria vendos për Neë Artist”, shkroi më tutje Arditi.

Ndryshe, Adrola Dushi do të jetë një ndër prezantueset që do të shfaqen përkrah këngëtarit dhe organizatorit tonë. /KlinaPress/