Connect with us

Lajme

Pejani “ia fut” dasmë – s’i jep “pesë parë” për rrezik

Published

on

SIGMA Banners

Po bëhen thirrje të vazhdueshme si nga Qeveria ashtu edhe nga doktorët por edhe zyrtarë të OBSH-së për të qëndruar brenda.

Kjo për të parandaluar përhapjen e Koronavirusit, dhe për të mos rrezikuar së pari vetën, pastaj të tjerët, shkruan gazeta inFokus.

Por, kjo si duket nuk po i bën përshtypje një familjeje nga Peja.

KESCO

Ata, jo që nuk po respektojnë këto thirrje, por edhe po bëjnë dasmë.

Këtë nuk e anuluan pavarësisht gjendjes, por edhe u mblodhën e dolën në rrugë për të festuar./Gazeta inFokus/