Connect with us

Lokale

Për një maskë policia rrahë qytetarin në qendër të Prishtinës në sy të fëmijëve (VIDEO)

Published

on

per-nje-maske-policia-rrahe-qytetarin-ne-qender-te-prishtines-ne-sy-te-femijeve-(video)
SIGMA Banners

Në Ligjin për luftimin e sëmundjeve ngjitëse dhe pandemive janë të qarta kompetencat dhe mandatet ligjore, duke përfshirë edhe ndëshkimet për personat që nuk i përfillin masat e nxjerra. Një ndër to është gjoba në rast se nuk e mbani maskën, shkruan Periskopi.

Një video që e posedon Periskopi, shihet teksa disa policë të Kosovës ushtrojnë dhunë fizike ndaj një burri ku sipas informatave jo zyrtare, bëhet fjalë për mos mbajtjen e maskës.

Në video shihet se burri rrahet në prani të fëmijëve dhe të një gruaje.

KESCO

 

The post Për një maskë policia rrahë qytetarin në qendër të Prishtinës në sy të fëmijëve (VIDEO) appeared first on Klina.info.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *