Connect with us

Lajme

Plaku nga Presheva që i dhuroi UÇK-së 7 milonë franga

Published

on

Shell Banners

UÇK-ja kishte marrë mbështetje e shqiptarëve nga e gjithë bota.

Nexhat Rexhepi nga Presheva është atdhetari që ndihmoi UÇK-në në kohrat më të vështira.

Ai sot akuzohet nga Serbia se i dhuroi çlirimtarëve të UÇK-së shtatë milion franga për ar matim.

KESCO

Në vitet 80’ta dhe 90’ta ishte shef i bankës bullgare dhe disa herë i kanë bërë at entat por Nexhati shpetoi, thonë prehevarët.

Respekt për kete burrë aq te madh edhe pse sot ika 84 vite por me shendet të mirë. Respekte! (B.I.)/KlinaPress/