Connect with us

Sport

Po arrihet marrëveshja e madhe mes Bayernit dhe Interit për super-lojtarin

Published

on

Princ Caffe Banners

Duket se është afër arritja e marrëveshjes mes Bayernit dhe Interit.

Bayern Munich është afër që të arrijë marrëveshje me Inter, për shërbimet e anësorit Ivan Perisic.

Objektivi kryesorë i kampionëve të Bundesliga në këtë merkato ka qenë Leroy Sane, por duket sikur dëmtimi i lojtarit ka shuar paksa entuziazmin e drejtuesve të Bayern.

KESCO

Së fundmi, raportime nga Italia bëjnë të ditur se Perisic është emri që prinë në listën e dëshirave të Bayern.

‘Gazzetta dello Sport’ raporton se Bayern janë pranë marrëveshjes me lojtarin, dhe gjithçka mund të finalizohet këtë vikend.

Lojtari pritet të kalojë tek Bayern në formë huazimi, me mundësi blerjeje për 30 milionë euro./KlinaPress/