Connect with us

Sport

Po kërkohet edhe nga City, Manchester United ofron 70 milionë për yllin e madh

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Harry Maguire është futbollisti që po kërkohet nga Manchester United dhe City.

Mbrojtësi i Leicester City po kërkohet me ngulm nga Pep Guardiola, por oferta e ‘Djajve të Kuq’ mund të ndryshojë gjithçka.

KESCO

Ole Gunnar Solskjaer dëshiron ta përforcojë fazën defanzive për shkak të dobësive që ka aty, ndërsa Maguire shihet si lojtari ideal, përcjell lajmi.
United i ka ofruar Leicesterit 70 milionë funte për anglezin, çmim më i madh se i ‘Qytetarëve’ që kanë ofruar 10 më pak.

Konkurrenca e vogël që mund ta ketë në ‘Old Trafford’ mund të jetë një arsye shtesë pse Maguire mund të transferohet te 20 herë kampioni i Premierligës.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *