Connect with us

Lajme

Policia arreston shtetasin e Kubës, tentoi të hyjë ilegalisht në Kosovë

Published

on

COVID-19

Një shtetas i Kubës është arrestuar gjatë ditës së djeshme në fshatin Novosellë, pasi që i njëjti kishte kaluar kufirin ilegalisht nga Serbia për në Kosovë.
Policia njofton se me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në gjykatë dhe është marrë vendimi që të depërtohet.

I dyshuari është depërtuar rreth orës 18:10 nga Policia e Kosovës, në pikën kufitare Dheu i Bardhë. /KlinaPress/