Connect with us

Lajme

Prishtinasit nuk u përmbahen rekomandimeve, sheshi plot me njerëz

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Qytetarët e Prishtinës nuk po i respektojnë rekomandimet e IKSHP-së për qëndrimin në shtëpi dhe mbajtjen e distancës sociale.

Pasditen e sotme janë vërejtur një numër i madh qytetarësh në shtetin e Prishtinës, madje shumë prej tyre as duke mos e respektuar distancën, shkruan lajmi.

E hiç më larg se sot IKSHP lëshoi një apel për qytetarët teksa u bëri thirrje të mos grumbullohen në vende të ndryshme, ani pse moti këtyre ditëve pritet të përmirësohet.

KESCO

Deri tani, në Kosovë janë konfirmuar 126 raste pozitive me koronavirus./KlinaPress./