Paris Saint-Germain ka fituar me rezultat 2-1 në përballjen e tyre me Reness të vlefshme për Superkupën e Francës.  

Skuadra e Thomas Tuchel ka arritur të fitojë me rikthim ndaj Rennes dhe ka bërë për vete trofeun e Supërkupës së Francës. Ishte ky rekord për një klub francez, pasi për PSG ishte hera e nëntë në histori.

KESCO
Paris Saint-Germain

@PSG_English

⌚️FULL TIME!

Victory for Paris Saint-Germain, who win a record 9⃣th Trophée des Champions 🏆

Paris Saint-Germain 2⃣1️⃣ @staderennais
🇨🇳

View image on Twitter
Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të plotë të parisienëve, por ishin vetëm futbollistët e Rennes që gjetën golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 13-të ishte Adrien Hunou, i cili shënoi një gol të bukur për epërsinë e skuadrës së tyre.

Paris Saint-Germain

@PSG_English

⌚️ Half-time in Shenzhen

Everything to play for 2⃣nd half ! 👊

🏆

🔴🔵

View image on Twitter
Në pjesën e dytë, PSG arriti ta marrë veten dhe shpejt gjeti golin e barazimit dhe më vonë shënoi atë të fitores.

Luhej minuta e 57-të e ndeshjes kur në skenë doli Kylian Mbappe që shënoi për 1-1 pas asistimit të Pablo Sarabia.

Paris Saint-Germain

@PSG_English

GOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAOAAALALLLLLL

Di María with a spectacular free-kick!! Welcome back Ángel! 😍🇦🇷🔥

2⃣1⃣

View image on Twitter
Në minutën e 73-të ishte Angel Di Maria, i cili shënoi një gol të bukur nga gjuajtja e lirë për 2-1 dhe vulosi fitoren me rikthim të PSG-së.

Lojtari më i mirë në ndeshjen e Superkupës së Francës u shpall ylli francez Mbappe. /KlinaPress/

Paris Saint-Germain

@PSG_English

🏆 Man Of The Match 🏆

🔝 @KMbappe

View image on Twitter
81 people are talking about this