Connect with us

Sport

Punë e kryer! Inter po e transferon yllin e madh

Published

on

COVID-19

Inter thuhet se janë më afër Alexis Sanchez, megjithëse Manchester United dëshiron një detyrim sesa një mundësi për të blerë më shumë se 15 milion euro.

Raportet nga disa burime italiane tregojnë për të njëjtat shifra, se Inter do të paguajë jo më shumë se 4.5 milion euro për pagën e tij gjatë një kredie një sezonale dhe të ketë një mundësi për të blerë për 15 milion €,përcjell KlinaPress.


Kjo do të kërkonte që Manchester United të mbulojë dy të tretat e pagave të tij ndërsa ai po luan në San Siro.

KESCO

Sipas The Mirror, kërkesa nga ana tjetër është që opsioni të bëhet detyrim për të blerë në fund të sezonit dhe për 20 milion € sesa 15 milion €./KlinaPress/