Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Rashica me shokë eliminohet nga Kupa e Gjermanisë

Published

on

Pex Host Big

Skuadra e Kohfeldt është eliminuar nga çerekfinalja e Kupës së Gjermanisë, pasi u mposht 2:0 nga Eintracht Frankfurt.

Andre Silva (45+6’) dhe Kamada (60’) realizuan në këtë sfidë.

Milot Rashica luajti për 90 minuta, por e kishte vështirë të linte shenjë pas formës së dobët që po kalon ekipi i tij.

KESCO

Ndryshe, Frankfurt kalon në gjysmëfinale pas këtij triumfi. /KlinaPress./