Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Rebiç ka vendosur, dëshiron ta djersitë këtë fanellë sezonin e ardhshëm

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Ante Rebic dëshiron të qëndrojë në Milano sezonin e ardhshëm dhe më gjerë, edhe nëse ndryshon stutktura e menaxhimit.

La Gazzetta dello Sport raporton se sulmuesi kroat ndihet i lumtur në Milan dhe dëshiron të qëndrojë në ‘San Siro’, përcjell ORAinfo.

Me shtatë gola në 11 ndeshje në të gjitha garat deri më tani në vitin 2020, Rebic tashmë ka vendosur veten një forcë kryesore në anën aktuale të Milanit aq sa vetë Ibrahimovic.

KESCO

Milani ka filluar të mendojë për mundësinë për të negociuar një marrëveshje të përhershme para skadimit të huasë së tij në 2021.

Milan po synon ta marrë Rebicin për një çmim më të mirë, duke pasur parasysh vështirësitë ekonomike që do të ndikojnë në futboll për dritaren e ardhshme të verës.

Megjithatë Rebiç duhet të pranojë ulje të pafës nga ajo aktulate ku merr 3 milionë euro. /ORAinfo/