Connect with us

Lajme

Refuzon ftesën e Gjykatës Speciale, ish luftëtari nga Malisheva

Published

on

TEB Banka në Kosovë

Faik Zogaj ish luftetar i UÇK-së, është ftuar nga Gjykata Speciale, por ai përmes rrjetit social facebook, trego se do ta refuzon këtë ftesë.

Ja postimi i plotë:
“Të nderuar familjarë,miq dhe shokë ,dua t’ju informoj që kam pranuar ftesë ne cilesinë e te Akuzuarit nga Gjykata Speciale në Hagë, të cilës nuk do i përgjigjem më datë 21.03.2020. Sepse une Personalisht nuk e njof ket Gjykad derisa kijo gjykat ti denon Kriminelet qe me i Vran me te .Dashurit e Mi brenda ne Shtepi -Në tërë veprimtarinë time jetësore atdhetare asnjëherë nuk jam ndier më i nderuar dhe respektuar se sa kur isha pjesë e UÇK-së! -Asnjë shkronjë nuk e heq nga e kaluara ime në të gjitha periudhat e veprimtarisë sime! Lavdi Deshmoreve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës!”

KESCO

Radio Taxi Roberti Banners
Radio Taxi Roberti Banners