Connect with us

ShowBizzi/Ndërkombëtarë

Reperi afrikan kujton Adem Jasharin me këto dy fjalë

Published

on

Schengen Visa

­Reperi afrikan, Cliqme, i cili u bë i njohur për publikun shqiptar nga bashkëpunimi i tij me këngëtarin shqiptar, Capital T, ka kujtuar komandantin Adem Jasharin në 22 vjetorin e Epopesë së UÇK-së.

“Bac u kry”, ka shkruar reperi mbi fotografinë e postuar të komandantit, Adem Jashari në story’n e rrjetit social Instagram.

Cliqme po ashtu kishte krijuar edhe një projekt solo në gjuhën shqipe, e cila titullohej “Pavarësia”.

KESCO

Kjo këngë erdhi si  ripërpunim i këngës “Mora fjalë’ nga Shkurte Fejza, e cila ka motive patriotike dhe në videoklip paraqitet historia e shqiptarëve që kanë dhënë kontribut për vendin./Gazeta Sinjali/