Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Rivali i madh i Interit po e transferon Icardin

Published

on

Schengen Visa

Icardi transferohet te rivali i madh i Interit.

Mauro Icardi do të rikthehet në Itali, por jo tek Interi.

Sulmuesi argjentinas, Mauro Icardi do të nënshkruajë për Juventusin gjatë afatit kalimtar të verës, raporton Tuttosport, përcjell lajmi.

KESCO

27 vjeçari është në pronësi të Interit, dhe po luan në huazim te Paris Saint Germian në Francë.

Icardi nuk ishte në planet e Antonio Contes për këtë sezon, gjë që bëri të largohet nga ‘San Siro’.

Edhe pse PSG janë të kënaqur me paraqitjet e tij, lojtari mund të vendos për ‘hakmarrje’, duke aprovuar një transferim te Juventusi në Itali, rivali më i madh i Interit./KlinaPress./