Connect with us

Sport

Roma konfirmon se Perotti mbetet jashtë fushës për dy muaj

Published

on

Princ Caffe Banners

Roma ka konfirmuar se Diego Perotti po përballet dy muaj jashtë fushës pasi ka pësuar në tërheqje të muskulit.

Lojtari mungoi në barazimin  3-3 të Giallorossëve ndaj Genoas në sezonin e ri të Serie A-së dhe anësori bëhet e ditur se ka tërhequr muskulin e këmbës së majtë.

Argjentinasi tashmë ka filluar marrjen e trajtimit, megjithëse do të duhet gjashtë deri në tetë javë për t’u rikuperuar.

KESCO

AS Roma

@OfficialASRoma

📋 Lesione miotendinea al retto femorale sinistro per Perotti.

Ti aspettiamo presto in campo Diego! 💪 https://on.asroma.com/2zrvU0l 

View image on Twitter
Kjo vije pasi në sezonin e kaluar kishte po të njëjtat probleme me muskujt, gjë që bënë që ai t’i bënte vetëm 15 paraqitje në të gjitha garat për romakët.

Giallorossët tani do të tentojnë që ta transferojnë një lojtar sa më parë të jetë e mundur, pasi afati i transferimeve në Itali mbyllet më 2 shtator. /KlinaPress/