Connect with us

Sport

Roma mund ta bëjë Higuainin kapiten nëse e pranon transferimin

Published

on

GorenjeKosova

Roma është duke u përpjekur ta bindë Gonzalo Higuainin që të transferohet në Stadio Olimpico, saqë ia ka ofruar shiritin e kapitenit – bën të ditur Corriere dello Sport.

Giallorossët nuk e kanë fshehur dëshirën e tyre për ta angazhuar argjentinasin, mirëpo sulmuesi i Juventusit nuk i pranon ofertat nga klubet italiane.

Në bazë të njoftimeve të fundit, klubi kryeqytetas ka shkuar më larg saqë ia ka ofruar Pipitas shiritin e kapitenit nëse pranon të transferohet.

Në dekadat e fundit, shiriti i kapitenit te Roma është bartur nga lojtarët vendas – nga Giuseppe Giannini te Francesco Totti, Daniele De Rossi dhe tash Alessandro Florenzi.

KESCO

Totti tashmë ka thënë se ekziston një tentativë për “pastrimin” e romakëve nga klubi, ashtu që nëse do të bëhej Higuain kapiten, do të konfirmoheshin fjalët e tij. /KlinaPress/