Connect with us

Sport

Roma po e rrëmben ish-yllin e Milanit

Published

on

COVID-19

Romakët nuk e kanë ndërmend të ndalen.

Roma është në kërkim të një sulmuesi, i cili do të veproj si zëvendësues i Dzeko. Emri më i përfolur është ai i ish sulmuesit të Milanit, Nikola Kalinic.

KESCO

Marrëveshja është arritur midis Romës dhe Atletico për të transferuar lojtarin tek Roma për shifrën e 8 milion eurove.

Kalinic do të përfitoj rreth 2.5 milion euro në sezon tek ekipi i Romës. Për momentin problemi qëndron tek Patrik Schick i cili, nuk ka dhënë vendimin e tij për tu larguar tek Leipzig.

Për ekipin e Romës nuk qëndron vetëm Kalinic si alternativë për sulmin, pasi janë në bisedime dhe me Mariano Diaz të Real Madrid./KlinaPress/