Connect with us

Sport

Ronaldo dhe Icardi mund të luajnë bashkë – Toni tregon formacionin si duhet të luajë Juve

Published

on

ART MOTION

Luca Toni ka një zgjidhje për Juventusin nëse kamponi italian dëshiron të një formacion me Cristiano Ronaldon dhe Mauro Icardin.

Legjenda italiane, i cili ka luajtur edhe për Zonjën e Vjetër gjatë karrierës, beson se dy sulmuesit mund të luajnë në formacionin 4-3-1-2 me Aaron Ramseyn prapa tyre.

Juve është lidhur me transferimin e Icardit nga Interi në këtë afat kalimtar, ndërsa Toni ka treguar për Tuttosport se si mund të përfshihet argjentinasi në formacionin bazë të Bianconerëve.

KESCO

(Foto: Tullio M. Puglia/Getty Images/Guliver)

“Ronaldo dhe Icardi janë dy ekzekutorë. CR7 është kampion, ndërsa Mauro është një sulmues i shkëlqyer, të cilit akoma i duhet që ta bëjë atë hapin e madh”.

JuventusJuventus

“Ronaldo nuk duhet të angazhohet shumë, sepse ai i fiton ndeshjet. Ndoshta Icardi duhet të bëjë disa sakrifica që të luajë me të”.

“Padyshim se do të varet nga (Maurizio) Sarri dhe baraspesha që po e kërkon. Unë e paramendoj se Ronaldo dhe ICardi mund të luajnë vetëm si dyshe në 4-3-1-2, ndoshta me Ramseyn prapa tyre në pozitën dhjetë”, ka deklaruar 42-vjeçari. /KlinaPress/