Connect with us

Sport

Sarri, De Ligt e Rabiot e nisin me humbje aventurën te Juventusi, mposhten nga Tottenhami

Published

on

GorenjeKosova

Juventusi ka humbur me rezultat 3-2 nga Tottenhami në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të International Champions Cup në National Stadium të Singaporit.

Zonja e Vjetër ka zhvilluar ndeshjen e tyre të parë këtë sezon dhe ky ishte një debutim me humbje për trajnerin e ri Maurizio Sarri dhe për transferimet e reja si Adrien Rabiot, Matthijs de Ligt dhe Merih Demiral që luajtën në pjesën e dytë.

118 people are talking about this

Pjesa e parë e ndeshjes i takoi për një nuancë skuadrës londineze, ku përveç rasteve të krijuara arritën të gjejnë edhe golin.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 30-të të ndeshjes dhe ishte argjentinasi Erik Lamela, i cili shënoi për 1-0.

Tottenham Hotspur

@SpursOfficial

HALF-TIME: A bright first-half display in Singapore and we lead Juventus at the break after @ErikLamela‘s goal.

🔵 1-0 ⚫️

View image on Twitter

Në pjesën e dytë, Juventusi arriti të kthehet në lojë duke gjetur edhe dy gola të shpejt për të kaluar në epërsi.

Fillimisht ishte i kthyeri nga huazimi Gonzalo Higuain (56′), i cili shënoi për 1-1, ndërsa Cristiano Ronaldo (60′) shënoi për epërsinë 2-1.

JuventusFC

@juventusfcen

63′ A double Juve sub:

⬅️ Bonucci
⬅️ Ronaldo

➡️ de Ligt
➡️ Pereira [2-1]

63 people are talking about this

Festa e Bianconerëve nuk zgjati shumë pasi braziliani Lucas Moura u përkujdes në minutën e 65-të të barazoj rezultatin në 2-2, ndërsa në minutat shtesë ishte Harry Kane, i cili me një gol nga gjysma e fushës vulosi rezultatin përfundimtar 3-2.

Në ndeshjen e radhës, Juventusi do të luajë ndaj Interit të mërkurën, ndërsa Tottenhami të enjten ndaj Manchester Unitedit. /KlinaPress/

COYS.com@COYS_com

Great link-up between Sonny and Parrott and Lamela finishes the rebound to make it 1-0!

Embedded video

45 people are talking about this
See PiemonteCalcioGIFs’s other Tweets

Suspendu à 9K@VegasPronostics

But de Cristiano Ronaldo, sa marque, un vrai renard de surface 🔥
Juventus 2-1 Tottenham

Embedded video

17 people are talking about this

10jbeez10@10jbeez10

Lucas Moura 2-2 What a pass by Ndombele!!!!! COYS!!!!

Embedded video

47 people are talking about this

Smallclone@Smallclone_

Bit special from Harry Kane that

Embedded video

113 people are talking about this