Connect with us

Lajme

Sërish destabilizim i motit: Sonte priten stuhi në Shqipëri

Published

on

COVID-19

Sonte pritet që të ketë destabilizim përsëri të motit në Shqipëri, Kosovë dhe rajon, ku masat jo stabile të ajrit do të bëjnë që të ketë reshje shiu.

Sipas Accuweather sonte pritet që pjesa perëndime dhe jugperëndimore të përfshihet nga stuhitë e fuqishme të shoqëruara me rrufe dhe bubullima. Në disa pjesë të qendrës së Shqipërisë do të ketë edhe shtrëngata.

Në jug dhe jugperëndim pritet që temperaturat të ulën sonte dhe gjatë dy ditëve të ardhshme deri në 25 gradë./KlinaPress.com/

KESCO