Connect with us

Sport

Shala konfirmon një ardhje të re në Kombëtaren e Kosovës

Published

on

Schengen Visa

Menaxheri i Kosovës, Bajram Shala, ka bërë të ditur se procedurat për një prurje të re në ekipin kombëtar janë shumë afër kompletimit, përderisa shtoi se Kosova është në bisedime edhe me dy lojtarë të tjerë.

Tifozët e Kosovës janë mësuar që në çdo grumbullim të ri të ekipit kombëtar të ketë edhe lojtarë të rinj të cilët i bashkohen ëndrrës së Dardanëve për t’u bërë njëra ndër Kombëtaret më të mëdha.

Menaxheri i Kosovës, Bajram Shala, është vazhdimisht në kontakt me lojtarë me origjinë shqiptare që luajnë jashtë Kosovës për t’i bindur ata ta përfaqësojnë ekipin kombëtar.

KESCO

Një gjë e tillë po ndodh edhe për momentin, pasi që Shala ka zbuluar se Kosova është drejt përfundimit të procedurave për një prurje të re, ndërsa është në bisedime edhe me dy lojtarë të tjerë.

“Jemi biseduar me disa lojtarë. Tashmë veçse i kemi filluar procedurat për të paktën një lojtar. Emrat i tregojmë kur ta marrin pasaportën dhe vendoset të luajnë definitivisht për Kosovën”, ka thënë Shala në emisionin sportiv “Favorit” në T7.

“Po flasim për Kombëtaren A, pasi që për të grupmoshat jemi gjithmonë në procedura të tilla. Por, për Kombëtaren A jemi aktualisht në procedura për një lojtar dhe për dy lojtarë të tjerë mund të fillojnë ndoshta së shpejti procedurat, por po i presim edhe konfirmimet përfundimtare të tyre”.

Ndërkohë, Shala ka bërë të ditur se procedurat për sigurimin e pasaportës kosovare për futbollistët e rinj janë mjaft të gjata dhe i shkaktojnë vështirësi Federatës së Futbollit të Kosovës./KlinaPress./