Connect with us

ShowBizzi/Ndërkombëtarë

Sharon Stone ka një falënderim për shqiptarët

Published

on

Pex Host Big

Aktorja e njohur Sharon Stone ka një mesazh falënderues për Shqipërinë.

Gjithçka ka të bëjë me emergjencën e koronavirusit si dhe dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në ndihmë të Italisë, si vendi më i goditur nga Covid-19.

Aktorja e njohur e Hollywood ka publikuar një fotografi nga periudha e eksodit ku shqiptarët dyndeshin në anije drejt Italisë, për të shprehur falënderimin e saj.
“30 vite më parë Italia vendosi t’i ndihmojë ata. Sot Shqipëria po dërgon doktorë dhe infermierë për të ndihmuar Italinë. Faleminderit Shqipëri me gjithë zemër!”, ka shkruar Stone.

KESCO

10 mjekët dhe 20 infermierët tanë do të shërbejnë në spitalin e Brescias, në një prej zonave më të goditura nga COVID-19 në Itali./KlinaPress./