Connect with us

Lajme

Shpend Ahmeti dhe Albin Kurti flasin në telefon për masat kundër koronavirusit

Published

on

PEX HOST 728×90

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka biseduar në telefon me Kryeminstrin e Kosovës, Albin kurtin për masat kundër koronavirusit.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Ahmeti përmes llogarisë se tij në facebook, shkruan gazeta inFokus.

Ai tha se e informuan njëri tjetrin për masat e marra dhe për masat që duhen marrë.

KESCO
“Sapo zhvillova një bisedë telefonike me kryeministrin Kurti. E informuam njëri-tjetrin për masat e ndërmarra dhe për atë se çka mendojmë se duhet bërë. Theksova nevojen e ndermarrjes se masave ekonomike tani! Koordinimi i institucioneve dhe bashkëveprimi konkret janë kyçe në këtë betejë të përbashkët. Por edhe koordinimi i qytetarëve për #rriNshpi edhe më shumë”, shkruan Ahmeti./Gazeta inFokus/