Connect with us

Lajme

Shpend Ahmeti i del në “mbrojte” Thaçit: S’është marrëveshje ndërkombëtare, por zotim

Published

on

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar marrëveshjen “sekrete” të presidentit Hashim Thaçi, nga kryeministri aktual Albin Kurti.

“Nuk po i përcjelli, me shumë jam i përkushtuar të merrem me projektet e komunës se sa të merrem me marrëveshje të vitit 2013, letër këmbime apo jo. Besoj që të gjitha partitë politike kanë potencuar se bashkëpunimi jonë në NATO nuk vihet në pikëpyetje”.

“Kushtetuta thotë se çfarëdo marrëveshje ndërkombëtare duhet të ratifikohet, andaj kjo nuk është marrëveshje ndërkombëtare më shumë e kishë konsideruar si zotim. Ka tema tjera që do të mund të gjejnë gjëra për veprimet e Thaçit se sa kjo”./KlinaPress./

KESCO