Connect with us

Sporti/Ndërkombëtarë

Shtyhet ndeshja mes Napolit dhe Interit për shkak të koronavirusit

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Ndeshja e kthimit e gjysmëfinales së Kupës së Italisë mes Napolit dhe Interit, është shtyrë për një datë të pacaktuar.

Ky vendim është marrë për shkak të rrezikut të përhapjes së koronavirusit.Po ashtu edhe ndjeshja mes Juventusit dhe Milanit është shtyrë për arsyen e njëjte.

Po ashtu edhe ndjeshja mes Juventusit dhe Milanit është shtyrë për arsyen e njëjte.

KESCO

Italia ka disa ditë që po përballet me virusin vdekjeprurës, ku deri tani ka marrë jetën e 79 personave.

Federata e Futbolli të Italisë do të caktojë data tjera për zhvillimin e këtyre dy ndeshjeve./Gazeta Sinjali/