Connect with us

Lajme

Sindikata e Policisë ndan 2 mijë euro për familjet e policëve të rënë në detyrë

Published

on

Korporata Energjetike e Kosovës Banners

Sindikatës së Policisë së Kosovës, u ka ndarë sot nga 2 mijë euro, familjeve të tre policëve të rënë në detyrë, shkruan gazeta inFokus.

Këto fonde ju dhanë familjeve të Sami Thaçi, Izet Demaj dhe Enver Zymberi. Të tre këta polici ka rënë në krye të detyrës.

“Kryesia e Sindikatës së Policisë të Kosovës ishte në vizitë te tri famlijet e pjestarëve të Policisë së Kosovës të rënë në kryerje të detyrës zyrëtare, të cilët janë shpallur Heronjë të Republikës së Kosovës.
Te familja e heroit Sami Thaqi, famlija e heroit Izet Demaj dhe familja e heroit Enver Zymberi, secila nga keto familje u mbeshtet nga SPK me nga 2000 euro.
Sindikata e Policisë së Kosovës gjithëmon ka pasur mision përkujdesjen e familjeve të policëve te rënë në kryerje të detyres zyrtare”, thuhet në njoftimin e sindikatës./KlinaPress./

KESCO