Connect with us

Lajme

Situata me koronavirs në vend, VV: Hoti po e çon Kosovën drejt katastrofës humanitare

Published

on

situata-me-koronavirs-ne-vend,-vv:-hoti-po-e-con-kosoven-drejt-katastrofes-humanitare
Shell Banners

Në tri ditët e fundit, Kosova ka shënuar 41 vdekje nga koronavirusi.

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas 41 rasteve të vdekjes në tri ditët e fundit në Kosovë si pasojë e coronavirusit.

Në një postim në Facebook, partia e Albin Kurtit ka adresuar kritika ndaj Qeverisë Hoti për dështim në menaxhimin e pandemisë.

KESCO

“Qeveria që nuk po di të menaxhojë me pandeminë po e çon vendin drejt katastrofës humanitare. Këta duhet të largohet në mënyrë që të qeverisin me vendin ata që e dëshmuan se mund ta menaxhojnë suksesshëm pandeminë dhe ekonominë e vendit”, shkruan Vetëvendosje.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *