Connect with us

Lajme

SIZMOLOGU KOSOVAR: NUK KA NEVOJË PËR PANIK, KOSOVA NUK KA RREZIK NGA TËRMETET

Published

on

PEX HOST 728×90

Rreth orës 22:00 janë ndjerë të dridhura të tokës në Kosovë. Sipas ‘CSEMEMSC Last Quake’ ky tërmet ka ndodhur në kufirin Kosovë-Serbi. Dridhjen e tokës e kanë ndjerë banorët e Ferizajit dhe të Prishtinës.

Por, Kosova nuk rrezikohet shumë nga dridhjet e tokës. Këtë fakt e ka dhënë gjatë ditës së martë, sizmiologu kosovar, Shemsi Mustafa.

“Me këto tërmete të këtij intensiteti nuk ka nevojë për panikë. Nuk ka vend për shqetësim. Qytetarët të mos dalin jashtë, e të qëndrojnë brenda dhe ti ndjekin romandimet e Ministrisë së Shëndetësisë”, ka deklaruar Mustafa për T7./KlinaPress./

KESCO